Εργαζόμενοι στους δήμους
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εργαζόμενοι στους δήμους

Κοινότητα Εργαζομένων στους δήμους
 
ΦόρουμΦόρουμ  Γεγονότα  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  PublicationsPublications  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  
Καλώς ήρθατε στο φόρουμ , εργαζόμενοι σε δήμους!!
Για να μπορείτε να συμμετέχετε στη παρέα μας κάντε εύκολα και γρήγορα εγγραφή!!!
Όλοι η εργαζόμενοι σε δήμους εδώ μια παρέα!!!
Παρόντες χρήστες
27 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 27 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 128, στις Τρι Δεκ 10, 2013 11:11 pm
Πρόσφατα Θέματα
dimarxos.forumgreek.com/


Πρωτοσέλιδα Αθλητικά
Πρόγραμμα τηλεόρασης
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
ΖΩΔΙΑ

Εορτολόγιο
Κορυφαίοι συγγραφείς της εβδομάδας
Κανένας
Live Scores


 

 Χάρης Τομπούλογλου «Δεν είμαι εγώ μ.... να κονομάνε όλοι από δουλειές και εγώ να μην παίρνω μία αυτή την εποχή»

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
velos

velos


Αριθμός μηνυμάτων : 660
Points : 1968
Φήμη : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2013

Χάρης Τομπούλογλου «Δεν είμαι εγώ μ.... να κονομάνε όλοι από δουλειές και εγώ να μην παίρνω μία αυτή την εποχή» Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Χάρης Τομπούλογλου «Δεν είμαι εγώ μ.... να κονομάνε όλοι από δουλειές και εγώ να μην παίρνω μία αυτή την εποχή»   Χάρης Τομπούλογλου «Δεν είμαι εγώ μ.... να κονομάνε όλοι από δουλειές και εγώ να μην παίρνω μία αυτή την εποχή» Icon_minitimeΤετ Δεκ 25, 2013 7:26 pm

Ο Χάρης Τομπούλογλου υπήρξε στέλεχος της Νέας Δημοκρατίας και χρόνια πολιτευτής του κόμματος.

Όπως αναφέρεται, στις καταγεγραμμένες συνομιλίες που «καίνε», ο Χάρης Τομπούλογλου φέρεται να λέει: «Δεν είμαι εγώ μ.... να κονομάνε όλοι από δουλειές και εγώ να μην παίρνω μία αυτή την εποχή». Σε άλλη συνάντηση που καταγράφηκε από την κρυφή κάμερα απείλησε ανοιχτά ότι θα καταγγείλει τον διαγωνισμό που κέρδισε η εταιρεία. «Θα καταγγείλω τον διαγωνισμό. Θα τους καταστρέψω. Δεν θέλω καμία επικοινωνία μαζί τους» φέρεται να λέει ο Χάρης Τομπούλογλου. στην κρυφή κάμερα.

«Τόσα λεφτά κυκλοφορούν για εμάς δεν έχει; Τώρα θα κάνουμε ''χρυσές δουλειές''. Θα σου βγάλω και εσένα ένα ποσό» φέρεται να είπε στον ενδιάμεσο της διαφημιστικής ο πρόεδρος του «Αγλαΐα Κυριακού». Σύμφωνα με πληροφορίες, φέρεται να είχε φτιάξει και το πρακτικό του διοικητικού συμβουλίου που θα έθετε εκτός του έργου την διαφημιστική εταιρεία, παρά το γεγονός ότι είχε κερδίσει τον σχετικό διαγωνισμό.

Ωστόσο, κατόπιν των εξελίξεων, η Νέα Δημοκρατία προχώρησε στη διαγραφή του κ. Τομπούλογλου από τα μητρώα μελών του κόμματος.

Από το Γραφείο Τύπου του κόμματος εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:
«Με απόφαση που πήρε η Κεντρική Επιτροπή Δεοντολογίας της Νέας Δημοκρατίας, διαγράφεται από τα μητρώα μελών του Κόμματος για αντιδεοντολογική συμπεριφορά, ο κ. Χάρης Τομπούλογλου, σύμφωνα με όσα προβλέπει το Καταστατικό του Κόμματος».

Ο Χ. Τομπούλογλου συνελήφθη μαζί με το συνεργό του, με προσημειωμένα χαρτονομίσματα συνολικού ύψους 25.000 ευρώ..
Προθεσμία για την Παρασκευή στις 13.00 πήρε από τον εισαγγελέα ο πρόεδρος του νοσοκομείου "Αγλαϊα Κυριακού". Μέχρι τότει τότε θα κρατείται στη ΓΑΔΑ.

Οι κατηγορίες που απαγγέλθηκαν στον Χάρη Τομπούλογλου είναι απόπειρα εκβίασης κατ' επάγγελμα και συνήθεια σε βαθμό κακουργήματος και παθητική δωροδοκία.

Ο ίδιος εξερχόμενος μετά από ερώτηση δημοσιογράφων είπε ότι τα χρήματα «τα πήρε για δωρεά».
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Χάρης Τομπούλογλου «Δεν είμαι εγώ μ.... να κονομάνε όλοι από δουλειές και εγώ να μην παίρνω μία αυτή την εποχή»
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Γάμος στην εποχή των social media- Πατέρας ζήτησε για προίκα 1 εκατ. like στο Facebook!
» Στη δημοσιότητα φωτογραφία με τον Χ. Τομπούλογλου να χρηματίζεται
» Κοζάνη: Δικαίωση για 15 σχολικούς φύλακες - Δικαστική απόφαση για να επιστρέψουν στις δουλειές τους!
» Αυτές είναι οι 12 καλύτερες δουλειές του 2014: Έχουν μεγάλη ανάπτυξη και πάνω από 16 ευρώ την ώρα
» Είμαι και γαμώ τα παιδιά,

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Εργαζόμενοι στους δήμους  :: Πολιτικα-Ειδήσεις-Οικονομία-
Μετάβαση σε: