Εργαζόμενοι στους δήμους
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εργαζόμενοι στους δήμους

Κοινότητα Εργαζομένων στους δήμους
 
ΦόρουμΦόρουμ  Γεγονότα  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  PublicationsPublications  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  
Καλώς ήρθατε στο φόρουμ , εργαζόμενοι σε δήμους!!
Για να μπορείτε να συμμετέχετε στη παρέα μας κάντε εύκολα και γρήγορα εγγραφή!!!
Όλοι η εργαζόμενοι σε δήμους εδώ μια παρέα!!!
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 128, στις Τρι Δεκ 10, 2013 11:11 pm
Πρόσφατα Θέματα
dimarxos.forumgreek.com/


Πρωτοσέλιδα Αθλητικά
Πρόγραμμα τηλεόρασης
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
ΖΩΔΙΑ

Εορτολόγιο
Κορυφαίοι συγγραφείς της εβδομάδας
Κανένας
Live Scores


 

 Στη δημοσιότητα φωτογραφία με τον Χ. Τομπούλογλου να χρηματίζεται

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
velos

velos


Αριθμός μηνυμάτων : 660
Points : 1968
Φήμη : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2013

Στη δημοσιότητα φωτογραφία με τον Χ. Τομπούλογλου να χρηματίζεται Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Στη δημοσιότητα φωτογραφία με τον Χ. Τομπούλογλου να χρηματίζεται   Στη δημοσιότητα φωτογραφία με τον Χ. Τομπούλογλου να χρηματίζεται Icon_minitimeΣαβ Δεκ 28, 2013 11:56 pm

Στη δημοσιότητα φωτογραφία με τον Χ. Τομπούλογλου να χρηματίζεται Ndlg

Με την κακουργηματική κατηγορία της απόπειρας εκβίασης κατ’ επάγγελμα και συνήθεια αλλά και για παθητική δωροδοκία απολογείται σε λίγη ώρα στην ανακρίτρια διαφθοράς, Ρέα Κατσιβέλη, ο πρώην διοικητής του νοσοκομείου Παίδων «Αγλαΐα Κυριακού», Χάρης Τομπούλογλου, ο οποίος συνελήφθη επ’ αυτοφώρω να εισπράττει «μίζα» 25 χιλιάδων ευρώ σε προσημειωμένα χαρτονομίσματα.

Στην ανακρίτρια απολογείται και ο 40χρονος συνεργός του, για τον οποίο ισχυρίζεται πως δεν γνώριζε τίποτα.

Αποκαλυπτικές πάντως είναι οι καταγεγραμμένες συνομιλίες που περιλαμβάνονται στη δικογραφία για τις απαιτήσεις του Χάρη Τομπούλογλου, ο οποίος αξιώνει «μίζα», απειλώντας σε διαφορετική περίπτωση πως θα καταστρέψει τη διαφημιστική εταιρεία, που είχε κερδίσει το διαγωνισμό για την προβολή του - χρηματοδοτούμενου έργου από το ΕΣΠΑ - για την παιδική παχυσαρκία.

Στη σχετική με τα παραπάνω φωτογραφία του ρεπορτάζ, ο κ. Τομπούλογλου εμφανίζεται στη στιγμή που φέρεται να λαμβάνει φάκελο με τα χρήματα (πηγή Έθνος της Κυριακής)!

Εξάλλου, σε τηλεφωνική συνομιλία που είχε με τον «ενδιάμεσο» ο πρώην διοικητής του Παίδων «Αγλαΐα Κυριακού» αναφέρει:

6-12: «Δεν πρόκειται να κάνω καμία κουβέντα με αυτούς αλλά με την εταιρεία. Εγώ μόνο εσένα εμπιστεύομαι. Και να τους πεις να είναι αξιοπρεπές το ποσό και για μένα και για τον γιατρό».

3-12: «Εγώ δεν είμαι ο μ... αυτή την εποχή να αναθέτω 190.000 ευρώ και να μην παίρνω μία. Ή θα κάνουν κίνηση να μου δώσουν μερίδιο σε εμένα και στον σύμβουλο του Υπουργείου Μιχελάκο, με τον οποίο αναθέσαμε στην εταιρεία το θέμα για την παχυσαρκία ή θα καταγγείλω τον διαγωνισμό και θα τους καταστρέψω».

Στις 20-12, ο Χάρης Τομπούλογλου, σύμφωνα με τις καταθέσεις που περιλαμβάνονται στη δικογραφία, ζητά από τον «ενδιάμεσο» 30.000 ευρώ λέγοντάς του να του πει το ποσό και αν συμφωνούσαν με το ποσό να χρησιμοποιηθεί ο όρος «ημέρες άδειας».

Στις 23-12, ο ενδιάμεσος τηλεφωνεί στον Τομπούλογλου μιλώντας του για 25 μέρες άδεια. «Είναι εντάξει 25 μέρες άδεια; Πότε θα έρθεις να υπογράψεις;» τον ρωτά ο «ενδιάμεσος».

Στην κατ’ ιδίαν συνάντηση που είχε ο Χάρης Τομπούλογλου, στις 9-12-2013, με τον «ενδιάμεσο» και η οποία έχει βιντεοσκοπηθεί, ο πρώην διοικητής του Παίδων Αγλαΐα Κυριακού λέει:

«Πρέπει να έχω μία οριστική απάντηση από αυτούς. Και αν είναι διατεθειμένοι να δώσουν τα λεφτά σε εμένα και τον Μιχελάκο (σ.σ. γιατρός) και θα τους δώσω και άλλες δουλειές».

Στη δικογραφία, επίσης, υπάρχει με ημερομηνία 14-12-13, sms του Χάρη Τομπούλογλου στον «ενδιάμεσο», στο οποίο αναφέρει: «Την Τρίτη έχω Δ.Σ., πρέπει να έχουμε κίνηση πριν, αν υπάρχει διάθεση. Ευχαριστώ».

Ο πρώην διοικητής, πάντως, του Παίδων Αγλαΐα Κυριακού αρνείται πάντως τις κατηγορίες που του αποδίδονται, κάνοντας λόγο για σκευωρία και υποστηρίζει ότι, τα χρήματα που έλαβε προορίζονταν για δωρεά στο νοσοκομείο.

Δεν παραλείπει, μάλιστα, να πει για το 40χρονο συγκατηγορούμενό του πως, είναι εντελώς αμέτοχος, υποστηρίζει πως δεν γνωρίζει τίποτα. «Τον κάλεσα για να μην πέσω θύμα ληστείας», φέρεται να λέει χαρακτηριστικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Στη δημοσιότητα φωτογραφία με τον Χ. Τομπούλογλου να χρηματίζεται
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Στη δημοσιότητα το πόθεν έσχες των πολιτικών αρχηγών - Διαβάστε αναλυτικά
» Χάρης Τομπούλογλου «Δεν είμαι εγώ μ.... να κονομάνε όλοι από δουλειές και εγώ να μην παίρνω μία αυτή την εποχή»
» ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΕ ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΣΤΗ ΤΟΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ Ο ΑΔΩΝΙΣ. ΜΟΝΟΝ ΠΟΥ ΤΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΟΥΣΤΑΡΔΕΣ ΤΑ ΕΤΡΩΓΑΝ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΖΙ(ΒΙΝΤΕΟ)
» Χειροπέδες στον Χάρη Τομπούλογλου! Διοικητής του Νοσοκομείου Παίδων Αγλαΐα Κυριακού και επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης του Δήμου Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Εργαζόμενοι στους δήμους  :: Πολιτικα-Ειδήσεις-Οικονομία-
Μετάβαση σε: