Εργαζόμενοι στους δήμους
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εργαζόμενοι στους δήμους

Κοινότητα Εργαζομένων στους δήμους
 
ΦόρουμΦόρουμ  Γεγονότα  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  PublicationsPublications  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  
Καλώς ήρθατε στο φόρουμ , εργαζόμενοι σε δήμους!!
Για να μπορείτε να συμμετέχετε στη παρέα μας κάντε εύκολα και γρήγορα εγγραφή!!!
Όλοι η εργαζόμενοι σε δήμους εδώ μια παρέα!!!
Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 128, στις Τρι Δεκ 10, 2013 11:11 pm
Πρόσφατα Θέματα
dimarxos.forumgreek.com/


Πρωτοσέλιδα Αθλητικά
Πρόγραμμα τηλεόρασης
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
ΖΩΔΙΑ

Εορτολόγιο
Κορυφαίοι συγγραφείς της εβδομάδας
Κανένας
Live Scores


 

 Λάρισα: Συγκλονίζει ο φοιτητής που επέζησε της τραγωδίας με το μαγκάλι

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
velos

velos


Αριθμός μηνυμάτων : 660
Points : 1968
Φήμη : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2013

Λάρισα: Συγκλονίζει ο φοιτητής που επέζησε της τραγωδίας με το μαγκάλι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Λάρισα: Συγκλονίζει ο φοιτητής που επέζησε της τραγωδίας με το μαγκάλι   Λάρισα: Συγκλονίζει ο φοιτητής που επέζησε της τραγωδίας με το μαγκάλι Icon_minitimeΔευ Δεκ 09, 2013 10:10 pm


«Οι γιατροί με είχαν ξεγράψει»

Ο 23χρονος Λευτέρης Κλήμης είναι ο φοιτητής που μια κρύα νύχτα του περασμένου Φλεβάρη, είδε να πεθαίνουν δύο φίλοι του από ένα μαγκάλι που τους ζέσταινε.

Η περίπτωση των πέντε φοιτητών που προσπαθούσαν να ζεσταθούν με μια αυτοσχέδια ψησταριά συγκλόνισε τη χώρα κι έφερε στην επιφάνεια τις συνέπειες της οικονομικής κρίσης.

Τον 23χρονο φοιτητή Λευτέρη Κλήμη οι γιατροί τον είχαν ξεγράψει. Εμεινε 33 μέρες στην εντατική, την 22η μέρα ξύπνησε από κώμα και νοσηλεύθηκε σε κέντρο αποκατάστασης επί οκταμήνου.

Η περίπτωσή του καταγράφεται στα ιατρικά χρονικά ως ένα θαύμα, αφού είχε ανεπάρκεια οργάνων, ο εγκέφαλός του είχε υποστεί ανεπανόρθωτες βλάβες, εθεωρείτο τετραπληγικός, κι όμως έζησε, σηκώθηκε στα πόδια του και σήμερα είναι υγιέστατος.

«Τα παιδιά είχαν βάλει την ψησταριά από νωρίς, έτρωγαν και έπιναν. Εβαλαν την ψησταριά μέσα για να ζεστάνουν τον χώρο καθώς δεν είχαν λεφτά για πετρέλαιο. Εγώ πήγα αργά, κάθισα στον καναπέ και άρχισα να παίζω στον υπολογιστή», λέει ο Λευτέρης, τελειόφοιτος Λογιστικής στα ΤΕΙ Λάρισας σε συνέντευξή του σε εφημερίδα.

Η νύχτα που έζησε μόνο ως εφιάλτης περιγράφεται:

«Κάποια στιγμή ένιωσα δυσφορία και σαν να μην μπορώ να αναπνεύσω. Ο Σάββας, που έφυγε από τη ζωή, με είδε και σηκώθηκε να με ρωτήσει τι έχω, πριν προλάβει σωριάστηκε στο πάτωμα. Είδα και τους άλλους να πέφτουν, ενώ εγώ έμεινα να κοιτάζω το ταβάνι, μην μπορώντας να αναπνεύσω κι ενώ είχα παραλύσει. Δεν μπορούσα να κουνηθώ, το τηλέφωνο ήταν δίπλα μου και δεν μπορούσα να το πιάσω. Είχα πάθει παράλυση... Πόνεσα πολύ όταν έμαθα ότι έχασα τα δύο φιλαράκια και ιδιαίτερα τον Σάββα από τα Χανιά με τον οποίο είμαστε μαζί από το πρώτο εξάμηνο. Το έμαθα εντελώς τυχαία από νοσηλευόμενη στο "Κέντρο Αποκατάστασης Animus"... Πονάω ακόμη. Αυτό που έγινε είναι ανεξίτηλο μέσα μου».
http://oneminute.gr/detail?id=15453
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Λάρισα: Συγκλονίζει ο φοιτητής που επέζησε της τραγωδίας με το μαγκάλι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πριν ένα χρόνο ανακάλυψαν πως φοιτητής έμενε στην φοιτητική εστία 22 χρόνια!
» Ένα βίντεο ανθρωπιάς που συγκλονίζει!
» Συγκλονίζει το σημείωμα 59χρονου αυτόχειρα: "Δεν μπορώ να ζω άλλο σε βάρος των φίλων μου"
» Η συγκλονιστική ιστορία πίσω από το τραγούδι Mamacita της διαφήμισης του Jumbo! Συγκινεί και συγκλονίζει...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Εργαζόμενοι στους δήμους  :: Κοινωνία-
Μετάβαση σε: